Region Jämtland Härjedalen

Kontakt

Besöksadress:
Kulturen (vid Folkets hus)
Krondikesvägen 93 C, 831 46 Östersund

Postadress:
Region Jämtland Härjedalen
Estrad Norr, Kulturen
831 83 Östersund

Organisationsnummer: 232100-0214

Kontakta personalen

Malin hülphers

Scenkonstchef

Tel: 063 – 14 67 35
Mob: 070 – 252 61 58
malin.hulphers@regionjh.se

JAN LÖFGREN

Konstnärlig ledare musikteater

Tel: 063 – 14 67 15
Mob: 070 – 683 61 87
jan.lofgren@regionjh.se

Karl Seldahl

Konstnärlig ledare teater

Mob: 076 - 130 65 22
karl.seldahl@regionjh.se

Monica Bergander

Producent musik/musikteater

Tel: 063 – 14 67 12
Mob: 070 – 683 61 80
monica.bergander@regionjh.se

Anders Nilsson

Producent musik

Tel: 063 – 14 67 11
Mob: 070 – 683 61 81
anders.nilsson@regionjh.se

CHRISTINA SELDAHL LINDGREN

Producent teater

Tel: 063 – 14 67 23
Mob: 070 – 660 17 38
christina.lindgren@regionjh.se

Anna Eriksson

Producent dans, konsulent, admin

Tel: 063 – 14 67 13
Mob: 070 – 690 30 52
anna.m.eriksson@regionjh.se

Lilian Henriksson

Producent musik


Mob: 072-213 48 74
lilian.henriksson@regionjh.se

Camilla Edfalk

Verksamhets­ledare Teater Barda


Mob: 072 – 243 13 05
camilla.edfalk@ostersund.se

Linnea Lundberg

Dramapedagog Teater Barda

Tel: XXX XXX XXX
Tel: XXX XXX XXX
linnea.lundberg@regionjh.se

Jens Gustavson

Scenograf

Tel: 063 – 14 67 18
Mob: 070 – 683 61 55
jens.gustavson@regionjh.se

Camilla Rudolfsson

Produktionsassistent teater

Tel: 063 – 14 67 21
Mob: 070 – 672 87 32
camilla.rudolfsson@regionjh.se

Nina Fridell

Kommunikatör

Föräldraledig

nina.fridell@regionjh.se

Nicklas lindahl

Vikarierande kommunikatör

Tel: 063 – 14 67 47
Mob: 070 – 256 21 67
nicklas.lindahl@regionjh.se

Tomas Nyqvist

Musiker trummor/slagverk, Produktionsassistent musik

Tel: 063 – 14 67 14
Mob: 070 – 256 40 89
tomas.nyqvist@regionjh.se

Stefan Vidmark

Musiker piano

Tel: 063-14 67 31
Tel: 072-219 79 52
stefan.vidmark@regionjh.se

ERIK MAGNUSSON

Vaktmästare

Tel: 063 – 14 67 10
Mob: 070 – 683 61 82
erik.magnusson@regionjh.se

PELLE PERSSON

Tekniker

Tel: 063 – 14 67 16
Mob: 070 – 683 61 83
pelle.persson@regionjh.se

Anders Rudolfsson

Tekniker

Tel: 063 – 14 67 29
Mob: 070 – 346 06 66
anders.rudolfsson@regionjh.se

Sally Langford

Teknikassistent

Tel: 063 – 146745
Mob: 070 – 672 77 15
sally.langford@regionjh.se

Senast uppdaterad: 2019-09-13